Fethiye-Kaş-Kalkan Turu

Yurtiçi Turlar
Eksen Turizm
Tamamı 1649 TL

FETHİYE-KAŞ-KALKAN TURU 

9 Ağustos (Kurban Bayramı) hareket

9 Ağustos günü saat 21.30’da Kumrular Caddesi Kaymakamlık önünden hareket ediyoruz ve 21.35 Bahçelievler Milli Kütüphane, 21.50 Armada Avm önü, 22:00 Bilkent Köprüsü altı, 22:10 Ümitköy köprüsü altı, 22.20 Koru Sitesi Migros karşısından siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz.

1.GÜN : Araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Burdur-Tefenni-Çavdır-Fethiye üzerinden yolumuza devam edip sabah saatlerinde Fehtiye’deki otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası aracımıza binerek hareket edip Fethiye Yat Limanı’na gidiyoruz. Teknemize binerek öğle yemeği içerikli 12 Aralar tekne turumuza başlıyoruz. Gün boyu 12 Adalar ve koylarında yüzme molaları vererek gezide ve denizde olmanın keyfini çıkarıyoruz. Öğle yemeğimizi açık büfe olarak teknemizde afiyetle yedikten sonra koylarda demirleyerek yüzmeye devam ediyoruz. Öğleden sonra teknede çay ve kek ikramımızı aldıktan sonra akşam saatlerinde Fethiye Limanı’na gelip etkinliğimizi bitiriyoruz. Aracımıza binip otelimize gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyor ve konaklama otelimizde.

2.GÜN : Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası Saklıkent Kanyonu gezimizi yapıyor, ardından Unesco Dünya Miras Listesinde yer alan Xanthos’a gidiyoruz. Likya Birliğinin siyasi başkenti olan Xanthos’ta bir yazıtta Likyalılar’ın yazılı kaynaklara göre Kral Sarpedon komutasında ve Hektor’un saflarında Troya savaşlarına katıldıkları anlaşılmaktadır. Antik kent içinde yapacağımız kısa gezinti ve anlatım sonrası hareket edip yol üzerinde Kaputaj Plajını gördükten sonra Kalkan’da çay molası veriyoruz. Mola sonrası hareket edip Gelemiş Köyü yakınlarında 18 Km uzunluğa sahip ülkemizin en uzun sahip bandı olarak kabul edilen ünlü Patara Plajı’na gidiyoruz. Aynı zamanda Noel Baba olarak ta bilinen Saint Nicolas’ın da doğdu yer olan Patara ve ünlü  Plajında vereceğimiz yüzme molası sonrası hareket edip Kaş’a gidiyoruz. Anfi Tiyatro,  Likya Lahiti,  Liman gezisi ve serbest zaman sonrası yola çıkıp aynı yol üzerinden yolumuza devam edip Fethiye’deki otelimize gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyor ve konaklama otelimizde. 

3.GÜN : Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası Fethiye Limanı’na gidiyoruz. Öğle yemekli yapacağımız Fethiye koyları turumuz için teknemize binip hareket  ediyoruz. Gün boyu yapacağımız tekne turumuzda muhteşem Fethiye koylarında demirleyip denizin ve  güneşin keyfini çıkarıyoruz. Öğle yemeğimizi teknemizde yiyoruz. Yapılan yüzme etkinlikleri sonrası akşam saatlerinde Fethiye Limanı’na gelip etkinliğimizi bitiriyor ve aracımıza binip otelimize gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyor ve konaklama otelimizde. 

4.GÜN : Otelimizde yapacağımız kahvalt sonrası Fethiye Limanına gidiyoruz. Öğle yemekli yapacağımız Ölüdeniz ve koyları turumuz için teknemize binip hareket ediyoruz. Gün boyu yapacağımız tekne turumuzda Ölüdeniz ve koylarında demirleyip denizin ve  güneşin keyfini çıkarıyoruz. Öğle yemeğimizi teknemizde yiyoruz. Yapılan yüzme etkinlikleri sonrası akşam saatlerinde Fethiye Limanı’na gelip etkinliğimizi bitiriyor ve aracımıza binip otelimize gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyor ve konaklama otelimizde.

5.GÜN : Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası odalarımızı teslim ederek tesisimizden ayrılıyoruz. Seydikemer-Çavdır üzerinden yolumuza devam edip hareket edip Tefenni’ye geliyoruz. İsteğe bağlı öğle yemeği sonrası Yeşilova yoluna girip 20 Km yol aldıktan sonra Salda Gölü’ne gidiyoruz. Ülkemizin Maldivleri olarak bilinen ve 187 metre derinliğe sahip bir tektonik göl olan Salda Gölü’nde yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası hareket edip Yeşilova-Burdur-Afyon-Sivrihisar-Polatlı üzerinden yolumuza devam edip saat 22.00’de Ankara’ya varıyoruz ve bir başka turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

 

İki kişilik Odada Kişi Başı..... 1649 TL
Tek Kişilik Odada Kişi Başı... 1949 TL
0-3 Yaş Çocuk....Ücretsiz (Araçta Koltuk Verilmez)
3-6 Yaş Çocuk....499 TL
7-12 Yaş Çocuk....1399 TL

 

TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER 
* Lüks otobüsler ile ulaşım ve araç içi ikramlar,
* 4 gece YP konaklama,  
* 5 Sabah kahvaltısı, 4 Akşam yemeği,
* Öğle yemekli tekne turu (3 Gün),
* Rehberlik hizmetleri,
*
1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası.

Tur Rezervasyonu yapmak için iletişim bilgilerinizi bize gönderin, sizi arayalım...Adınız

E-mail

 

Soyadınız

Telefonunuz

 

Mesajınız